Moving Mamas hjelper innvandrerkvinner inn i norsk arbeidsliv


Moving Mamas AS er en sosialentreprenør for og med innvandrerkvinner.
Vi skaper verdi gjennom design og utvikling av nye produkter og
sosial verdi gjennom utvikling av mennesker og muligheter.

Vår visjon er MIA – Muligheter, Arbeid, Inntekt – for alle kvinner.
Dette skal vi få til sammen med gode samarbeidspartnere.

Noen bedrifter gir oss overskuddsmateriell,
og mange åpner døra for oss; for salgsbesøk eller innleie av Mamas.

Dette gir nye nettverk og flere jobber til våre Mamas.

Vi vil gjerne vise deg mer av hvem vi er.

Vil du gi oss en mulighet?

INNVANDRERKVINNER

BÆREKRAFTIG REDESIGN

ÅPNE DØRER

Vårt team


Avdeling Oslo

Fatima Ashoor

Administrasjon Mama

Ansvar Administrasjon MM
fatima@movingmamas.no
M: +47 405 29 509

Liselotte Langnes-Øyen

Program Mama

Ansvar for MM Academy
liselotte@movingmamas.no
M: +47 992 67 049

Lissette Romero

Redesign Mama

Ansvar for MM Redesign
lissette@movingmamas.no
M: +47 968 50 132

Avdeling Ski

Maria D'Erasmo

Avdelingsleder Mama

Ansvar for MM Ski
maria@movingmamas.no
M: +47 414 73 747

Fozia Mir

Administrasjon Mama

Ansvar Administrasjon MM Ski
fozia@movingmamas.no
M: +47  648 54 447

Avdeling Oslo & Ski

Kirstine Holst Jansen

Gründer Mama

Ansvar for hele MM
kirstine@movingmamas.no
M: +47 970 94 928

Våre verdier


Våre verdier er LIKEVERD, RESPEKT og ÅPENHET.

LIKEVERD – fordi vi har alle lik verdi som mennesker, selv om vi er ulike og kan ulike ting.

RESPEKT – fordi vi ønsker å oppdage nye muligheter og perspektiver ved å se en gang til, se på en ny måte.

ÅPENHET – fordi vi ønsker å åpne hjerter, åpne dører og ha en åpen kommunikasjon som basis for tillit mellom mennesker vi samarbeider med.

 Vi tror på at et godt samarbeid kan skapes når man deler viktige verdier

“Kebony is happy to support Moving Mamas - a brand new social entrepreneurship startup in Oslo, which aims at creating work opportunities for immigrant mothers.”


– Christian Jebsen, CEO i Kebony

“Da Moving Mamas kom og banket på døren sa vi velkommen med en gang. Å åpne lokalene våre for en sosial entreprenør en periode er å vise samfunnsansvar i praksis, og det har vært moro. Jeg vil gjerne utfordre flere til å gjøre det samme.”


– Arild Spandow, CEO Amesto Group